Dzisiaj jest niedziela, 27 września 2020 r

 

Imieniny obchodzi: Damian, Wincenty, Kosma  

 
 
 

 

 

 
   

 
   

 
   

 

  Wiadomości dla stowarzyszeń i klubów
                             
  Informacje o konkursach i szkoleniach

  Aktualności o ruchu abstynenckim

 
 
Ogólnopolska Konferencja - 2020
Data dodania: 10.03.2020

 
Informujemy, że Krajowa Rada wygrała konkurs ogłoszony przez PARPA w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia na realizację zadania „Organizacja konferencji dla przedstawicieli ruchu abstynenckiego”.

Planujemy zorganizowanie 3-dniowej (preferowany termin: piątek – niedziela) konferencji ogólnopolskiej dla przedstawicieli ruchu abstynenckiego w jednym z województw Polski wschodniej (województwo świętokrzyskie) lub w centralnej części kraju (woj. kujawsko – pomorskie).
W harmonogramie wniosku uwzględniliśmy następujący termin realizacji Konferencji (od I tygodnia września – do II tygodnia listopada). Wynika to z możliwości rezerwacji ośrodka szkoleniowego i ewentualnego przesunięcia konkretnej daty przed zaakceptowaniem PARPA (jeśli zajdzie takie ryzyko).
Tematem wiodącym konferencji będzie „Jak budować ofertę działań skierowaną do obecnych i potencjalnych członków Stowarzyszeń w perspektywie zwiększenia i poszerzenia obecnej oferty”.
Tematyka konferencji będzie zrealizowana poprzez dwa Bloki zajęć obejmujące 18 godzin dydaktycznych, w tym min. 6 godzin dydaktycznych warsztatów.
I Blok / 10 godz. (wykłady, panel dyskusyjny) będzie dotyczyć tematyki związanej z możliwością poszerzenia i uatrakcyjnienia ofert, zwiększających zainteresowanie i motywujących obecnych członków i sympatyków stowarzyszeń do większego zaangażowania w społeczny ruch abstynencki.
II Blok zajęć / 8 godz. (5 warsztatów w ciągu 2 dni x 4 godz. dydaktycznych)
Warsztaty będą dotyczyć tematyki poruszanej podczas wykładów oraz będą przeprowadzone z zakresu planowania działań długoterminowych i dostosowania nowych ofert do potrzeb społecznych oraz umiejętność promocji, współpracy z mediami, zwiększających obszar oddziaływania organizacji abstynenckich.
Konferencja zaplanowana jest dla 100 przedstawicieli ruchu abstynenckiego z terenu całego kraju (osoby działające w swoich środowiskach lokalnych lub mające aktywny udział w swoich województwach w systemie rozwiązywania problemów alkoholowych).
Rekrutacja uczestników na konferencję odbędzie się poprzez Związki Wojewódzkie (członkowie Krajowej Rady) współpracujące na swoim terenie z stowarzyszeniami abstynenckimi. W województwach, w których nie ma Związków Regionalnych, materiały informacyjno-rekrutacyjne będą umieszczone na serwisie internetowym Krajowej Rady. Rekrutacja osób zainteresowanych udziałem w Konferencji zaplanowana jest na miesiące lipiec – sierpień br.

Informacje dotyczące Ogólnopolskiej Konferencji będą systematycznie zamieszczane na stronach Krajowej Rady i przesyłane do Związków Regionalnych.
[wróć do aktualności]

     

odwiedzin:6754 dzisiaj:385 on-line:3
Copyright © 2009-2020 by Krajowa Rada Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich
Creative Stanley & Włodek