Dzisiaj jest poniedziałek, 11 grudnia 2017 r

 

Imieniny obchodzi: Waldemar, Damazy  

 strona udostępniona
 
 
PAŃSTWOWEJ  AGENCJI  ROZWIĄZYWANIA  PROBLEMÓW  ALKOHOLOWYCH
 
 P A R P A      A K T U A L N O Ś C I
 

Konferencja prasowa – wyniki projektu RARHA.
 

 
Konferencja prasowa nt. rozpowszechnienia problemów alkoholowych w Polsce i w Europie – wyniki projektu RARHA.

W dniu 30 marca br. o godzinie 14 w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej odbyła się konferencja prasowa będąca podsumowaniem europejskiego projektu Wspólne Działania na Rzecz Redukcji Szkód Powodowanych przez Alkohol - Joint Action on Reducing Alcohol Harm (akronim nazwy projektu: RARHA).

Alkohol jest drugim w kolejności czynnikiem ryzyka zachorowań i zgonów w państwach Unii Europejskiej jednak do tej pory nie było badań epidemiologicznych pozwalających na porównanie problemów alkoholowych w populacji generalnej krajów członkowskich. Pierwsze takie badania zostały zrealizowane w ramach projektu „Wspólne Działania na Rzecz Redukcji Szkód Powodowanych przez Alkohol” (Joint Action on Reducing Alcohol Harm - RARHA). Wzięło w nim udział 19 krajów, w tym Polska. Wyniki pozwoliły na porównywanie problemów związanych z alkoholem w krajach Unii Europejskiej, w tym stworzyły po raz pierwszy szansę porównania sytuacji w Polsce z innymi krajami. W badaniach wzięły udział następujące kraje europejskie: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Islandia, Litwa, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania oraz Włochy. Na konferencji zaprezentowany został raport z badań.

Podczas konferencji ogólne informacje na temat projektu Wspólne Działania na Rzecz Redukcji Szkód Powodowanych przez Alkohol przedstawił Krzysztof Brzózka – Dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Szczegółowe wyniki badania Standaryzowany Europejski Sondaż na temat Alkoholu (RARHA Standardized European Alcohol Survey) zostały zaprezentowane przez głównego badacza – dr. Jacka Moskalewicza.

Pobierz informacje prasową w wersji pdf. …

Pobierz Raport …COMPARATIVE MONITORING OF ALCOHOL EPIDEMIOLOGY ACROSS THE EU. Baseline assessment and suggestions for future action. Synthesis report.
[wróć do aktualności]

 

KAMPANIE PROWADZONE
PRZEZ PARPA

 

 

POWSTRZYMAJ PIJANEGO KIEROWCĘ

 

CIĄŻA BEZ ALKOHOLU

 

NIE BO TAK

 

LEKARZU REAGUJ NA PRZEMOC

 
 
 

ZASOBY INTERNETOWE
POLECONE PRZEZ PARPA

 

 

 

 

 

 

 

 

     

Strona udostępniona Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na domenie Krajowej Rady
wszystkie materiały pochodzą z PARPA

odwiedzin:1100 dzisiaj:128 on-line:2
Copyright © 2017-2017 by Krajowa Rada Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich
Creative Stanley & Włodek